menu
logo
CzechEnglishGermanSlovak
info@stahovanie-golem.sk
|
0907 777 721

BlogPrečo by ste sťahovanie bremien (klavírov, trezorov a pod.) mali nehať na sťahovaciu firmu

Pod pojmom bremeno si môžeme predstaviť predmety s vyššou hmotnosťou ako napr. masívna skriňa, či iný ťažší nábytok, prípadne klavír, krídlo, trezor a mnoho iných ťažkých predmetov až extrémne ťažkých. Presťahovanie týchto predmetov býva vždy časovo menej náročné ako napríklad sťahovanie bytu, ale neraz o to náročnejšie. Tieto predmety by mali vždy sťahovať, prepravovať, premiestňovať skúsené osoby, ktoré majú v tom prax a tiež majú na dané sťahovanie vybavenie. Pri sťahovaní bremena je potrebná maximálna opatrnosť a presne si naplánovanie celého postupu sťahovania a trasy ktorou sa bude konkrétne bremeno sťahovať.

Často je predstava ľudí, ktorý so sťahovaním bremien nemali ešte skúsenosť taká, že sťahovanie spočíva len v sile konkrétnych osôb, čo daný predmet sťahujú. No práve to je omyl. Práve pri sťahovaní bremien s vysokými hmotnosťami hrá veľkú úlohu vybavenie, technika a skúsenosti, ktoré sú tým najpodstatnejším faktorom.

Ten kto nikdy nesťahoval bremeno ako napr. klavír a nevie ako na to, by sa o to ani nemal pokúšať, a ak sa tak už aj rozhodne, tak by to malo byť len za prítomnosti skúsenej osoby, aby nedošlo k zraneniu. Pretože pri sťahovaní bremien stačí aj malé zaváhanie a dochádza k zraneniu, alebo poškodeniu predmetu, či objektu. Už len ťuknutím o stenu v byte, chodbe, výťahu, či zábradlia dochádza k poškodeniam.

Pri zdvíhaní bremena môže dôjsť k zraneniu chrbta, kolena a podobne. Potom daná osoba môže ísť rovno na PN na pár týždňov. Riziko "ľahkého" zranenia seknutie a pod. pri sťahovaní bremien je veľké ale v úvodzovkách je to to najmenej, čo sa pri sťahovaní predmetov s vysokou hmotnosťou môže stať. Pri amatérskom - svojpomocnom sťahovaní bremien väčšinou vždy dochádza k tomu, že sťahovanie prebieha bez pracovných pomôcok a sťahuje sa v rukách. Pri takomto sťahovaní môže dôjsť k pošmyknutiu na schodoch k skĺznutiu, či vyšmyknutiu bremena. Pri tom stačí, len že jeden z partie ktorý bremeno nesie povolí a prichádza pád bremena. Čo môže mať za následok okrem poškodenia predmetu, objektu aj oveľa horšie a vážnejšie zranenie, privalenie, spadnutie bremena na prsty. Ak takému niečomu dôjde a bremeno s hmotnosťou 100 kg. a viac privalí osobu nastáva veľký problém, čo už si vie predstaviť pravdepodobne každý sám.

Až potom si človek uvedomí, že niekedy je lepšie zveriť niektoré služby profesionálom. Zranenie seba, či osôb čo Vám pomáhajú so sťahovaním nestojí za to. A danú službu odporúčame nechať na profesionálov v danej oblasti.

Sťahovacia firma Vám daný predmet pred sťahovaním obalí baliacim materiálom proti poškodeniu, prenesie k sťahovaciemu vozidlu s hydraulickou rampou, čím bez problémov bremeno naloží do vozidla a následne ho v korbe upevní, tak aby nedošlo k jeho poškodeniu. Následne po prevoze Vám ho vyloží a presťahuje do nových priestorov.

A práve tu dochádzame k tomu prečo je sťahovanie bremien finančne náročnejšie a prečo za sťahovanie bremien sú príplatky a marže vyššie, ako pri klasickom sťahovaní napríklad nábytku z bytov, domov, kancelárií, firiem a podobne. Pretože sťahovanie bremien je maximálna a enormne fyzická záťaž s rizikom zranenia. A aj sťahováci sú len ľudia a aj keď s oveľa menšou pravdepodobnosťou sa to môže stať aj skúsenému profesionálovi.

Samozrejme profesionálny sťahovák vie ako má minimalizovať možnosť zranenia na minimum, pretože vie techniky ako presne manipulovať s bremenom, ako ho upevniť na spojky, do akej výšky sa upnúť atď. no riziká sú stále.

Svojpomocné sťahovanie bremien prináša so sebou riziko zranenia, či poškodenia daného bremena a podobne.

Preto je na osobnom uvážení každého či sa do takého sťahovania pustí sám a riskne to. Alebo si zavolá odborníkov, čo majú skúsenosti a sťahovanie prebehne bez stresu s poistením a bez námahy.

Cena sťahovania

Sťahovanie, sťahovacie služby sú manuálna činnosť, ktorá v dnešnej dobe nie je len o tom naložiť, previesť a vyložiť vybavenie, ale často sa k týmto činnostiam pridávajú aj doplnkové služby, ktoré kvalitná sťahovacia firma v prípade potreby poskytuje v jednom balíku so sťahovaním.

Preto sa cena sťahovania odvíja a skladá od faktorov sťahovania, ktoré cenu ovplyvňujú. Prvým a základným faktorom, ktorý vplýva na cenu sťahovania je to, čo všetko potrebujete presťahovať, čiže objem vecí - vybavenia na presťahovanie. Sťahovanie pár vecí je samozrejme finančne menej nákladné ako napríklad presťahovanie vybavenia celého domu. Druhým faktorom je vzdialenosť medzi bodmi odkiaľ a kam sa sťahujete. Rozdiel v cene je keď sa sťahujete v rámci mesta, ako z mesta do mesta v rámci Slovenska a tiež sťahovanie do zahraničia, prípadne zo zahraničia na Slovensko. Tretím výrazným faktorom ovplyvňujúcim cenu sťahovania je aké doplnkové služby budete, respektíve nebudete potrebovať zabezpečiť od sťahovacej firmy. Sťahovacie firmy, poskytujú svojim zákazníkom okrem samotného sťahovania aj doplnkové služby pri sťahovaní, prípadne kompletný servis sťahovania. Sťahovanie v dnešnej dobe neznamená len naloženie nábytku a ďalšieho vybavenia do sťahovacieho vozidla, prevoz a následné vyloženie. Kvalitná sťahovacia firma poskytuje svojim zákazníkom už aj poistenie, baliace služby, baliaci materiál, montážne a demontážne práce, likvidácie nepotrebného vybavenia a mnoho iných doplnkových služieb. V prípade, že klient má možnosť a čas si zabezpečiť všetky doplnkové služby sám, tak cena za sťahovacie služby je nižšia, ako keď bude potrebovať kompletný servis. Štvrtým dôležitým faktorom sú poschodia z a na ktoré sa sťahujete a tiež či sú v danom objekte výťahy nákladné, alebo osobné, či žiadne. Samozrejme je rozdiel presťahovať byt z tretieho poschodia bez výťahu na tretie poschodie bez výťahu, ako s nákladnými výťahmi. Sťahovanie je tým samozrejme náročnejšie fyzicky ako aj časovo, pri tom istom počte istých pracovníkoch. Piatym bodom sú bremená. Ak medzi vybavením na presťahovanie máte bremeno ako napríklad klavír, či trezor cena sa navýši. Šiestym bodom je, či je sťahovanie realizované cez víkend a sviatky, prípadne ak potrebujete presťahovať niečo v nočných hodinách , alebo expresne od objednávky do 24hodín.

Práve od týchto všetkých základných faktorov a ďalších závisí celková cena sťahovania.

Ak potrebujete presťahovať dom, byt, apartmán, kanceláriu, firmu, či čokoľvek iné a hľadáte kvalitnú, overenú a spoľahlivú sťahovaciu firmu, kontaktujte nás. Vypracujeme Vám bezplatnú a nezáväznú cenovú kalkuláciu do 24 hodín.

Cenník


Sťahovacie služby: kvalita vs cena

Mnoho ľudí si povie, čo môže byť na sťahovaní ťažké, alebo si povie, že sťahovať dokáže každý. Áno je to tak, takmer každý dokáže preniesť predmet z jedného bodu do druhého. Ale už to neplatí pri väčších, objemnejších a ťažších predmetoch. Presťahovať veci tak, aby nedošlo k poškodeniu sťahovaných predmetov, či objektu v ktorom sa sťahuje (dverí, stien, zábradlí, výťahov a podobne), či bez zranenia (seknutia, pošmyknutia a podobne...)už také jednoduché nie je.

Každá sťahovacia firma má svoje ceny za ktoré poskytuje sťahovacie služby je to cena na akú si daná spoločnosť svoje služby cení a následne poskytuje. Niektorá má vyššie ceny za sťahovacie služby a niektoré zasa nižšie. Práve cena je pre zákazníka väčšinou rozhodujúca, aj keď je pri väčšom sťahovaní rozdiel ceny len minimálny, väčšinou sa klient prikloní k nižšej cenovej ponuke. No práve tu nastáva to, kedy si klient neuvedomuje, že nie je sťahovanie ako sťahovanie a nie je sťahovacia firma ako sťahovacia firma, rozdiel je v poskytnutom servise a jeho úroveň od prvého kontaktu po posledný. Pri výbere sťahovacej firmy je potrebné pozerať na to ako dlho služby poskytuje daná spoločnosť, aké má skúsenosti a referencie, či má poistenie a aké doplnkové služby k sťahovaniu Vám vie poskytnúť. Pretože k sťahovaniu sa viažu doplnkové služby ako montážne, baliace a iné služby. A vždy je lepšie aj komfortnejšie si objednať celý balík od jednej firmy ako si jednotlivé služby dávať robiť jednotlivo od viacerých firiem. Pri rozhodovaní sa, ktorú firmu si vyberiete na sťahovanie Vášho majetku je dôležité aj jednanie, profesionálna komunikácia hneď od prvého kontaktu. Keď už máte cenovú ponuku a je aj lacnejšia ako konkurenčná je potrebné si porovnať čo všetko Vám daná firma za danú cenu ponúka. Niekedy sa môže stať, že drahšia ponuka obsahuje prípadné služby navyše. A v prípade, že poskytnuté služby sú rovnaké väčšinou kvalitná služba má možno o niečo vyššiu cenu ako konkurencia, ale vie, že servis poskytne na úrovni. Niekedy ako v každom nákupe, je možno lepši priplatiť za kvalitu, ako mat oškretý nábytok a pozerať sa naň. Nesťahujete sa predsa každý deň, ale pár krát za celý život. Hodnota celého sťahovaného majetku je v porovnaní za presťahovanie neúmerná. Cena sťahovania je väčšinou x krát nižšia ako hodnota majetku. Práve tu si treba uvedomiť , či na svoje sťahovanie svojich osobných vecí chcete využiť neoverenú firmu ktorá je možno o niečo lacnejšia- čo sa niekedy nemusí vyplatiť, alebo firmu so skúsenosťami bez risku a stresu ako to dopadne. Už len hodnota jedného nábytku je vo veľa prípadoch taká vysoká ako cena celého sťahovania. A pri poškodení vybavenia nastáva problém, lebo poškodenie môže aj prevýšiť cenu sťahovania. Pri overenej firme s poistením máte záruku, že už aj keby k takému niečomu malo dôjsť, všetko sa vyrieši bez problémov, tak aby bol zákazník spokojný. Pri takejto firme máte vždy poistenie a viete, že aj ak sa niečo poškodí a vinníkom je sťahovacia firma- je za to zodpovedná, tak dostanete adekvátne odškodné bez naťahovačiek ešte mesiace po sťahovaní.

Tiež pri overenej firme máte záruku, že sťahovacia firma sa v daný deň dostaví, v prípade, že sa pokazí sťahovacie vozidlo nahradí ho iným, presťahovať Vaše veci neprídu brigádnici, ale skúsený pracovníci, kvalitná firma Vám dodá samozrejme v prípade potreby dodá baliaci materiál, vysvetlí a poradí Vám ako postupovať pred sťahovaním a podobne.

Áno môže sa stať, že sťahovanie s neoverenou firmou prebehne v poriadku bez poškodenia vybavenia, potom ste mali šťastie, ale ak nie, tak práve vtedy nastáva problém. Samozrejme je na každom klientovi a uvážení akú firmu pre svoje sťahovanie si vyberie.

Každopádne, ak hľadáte spoľahlivého partnera pre svoje sťahovanie, overenú a skúsenú firmu s množstvom referencií, neváhajte a kontaktujte nás.

Sťahovanie svojpomocne, alebo s firmou?

Plánujete sa onedlho sťahovať a rozmýšľate, či zvládnete svoje veci presťahovať sami, alebo potrebujete na sťahovanie sťahovaciu firmu?

V tomto článku si rozoberieme v čom a či vôbec je výhodnejšie sťahovanie s firmou, alebo svojpomocne.

Veľa ľudí si povie, že presťahovanie zvládne bez komplikácií a nebude to nič stáť. No práve tu si človek neuvedomuje, že ak si zvolí cestu sťahovania svojpomocne, tak napríklad sťahovanie bytu nezvládne jeden človek. Treba si uvedomiť, že sťahovanie je náročná fyzická práca a v prípade, že sa sťahujú aj kusy nábytku, je potrebné na to minimálne dvoch ľudí. V prípade, že potrebujete presťahovať väčší byt a budete chcieť zvládnuť sťahovanie v jeden deň, tak na prenos vybavenia budete potrebovať na pomoc ďalších ľudí v tomto prípade pravdepodobne príbuzných, či kamarátov. Preto budete musieť nastaviť čas sťahovania na víkend, aby si dotyčný nemuseli brať v deň sťahovania dovolenky. Ďalšou vecou čo je potrebné si uvedomiť je, že ak nechcete naťahovať prípravné práce pred sťahovaním ako balenie, demontáž a podobne, tak je potrebné aby ste si zobrali na cca. dva dni dovolenku. Ľudí ktorých si zabezpečíte pravdepodobne im zaplatíte obed, zabezpečíte im občerstvenie a následne ich niektorý deň za túto službu vezmete ešte aj na pivo, či drink, čo je dosť veľká položka. Ďalšou položkou je baliaci materiál zabezpečenie si krabíc a ďalšieho obalového materiálu, čo stojí nemalé peniaze, hlavne krabice. V prípade, že Vás sťahuje firma, minimálne zapožičanie krabíc budete mať grátis. Ďalšou položkou je zabezpečenie si vozidla na prepravu Vášho majetku, opätovne ak aj Vám pomôže s tým Vám blízka osoba na revandž mu dáte niečo do vrecka za požičanie vozidla, zabezpečíte mu obed, občerstvenie a zaplatíte naftu. Ak v byte máte ťažie nábytky, či iné bremena riskujete, že pri sťahovaní laikmi sa niekomu niečo stane, prípadne sa niečo poškodí. Ak sa niečo poškodí, tak náhradu škody si nemáte u koho nárokovať, pretože ste si to spravili sami a tým pádom ak k niečomu takému dôjde a rozbije, zlomí, oškrie vybavenie už ste pravdepodobne v mínuse, pretože celé sťahovanie vybavenia je veľa krát nižšia cena ako je hodnota jedného kusu nábytku.

Pri poškodení objektu v ktorom sťahujete, budete musieť dať objekt do pôvodného stavu, čo opäť si vyžaduje čas, prípadne vybavovačky, a prípadné zaplatiť opravy ak by ste to nevedeli sami,(odretá stena, zábradlie, výťah a podobne). V neposlednom rade všetkým zúčastnením čo Vám so sťahovaním pomáha ste v podstate zaviazaný a v prípade, že oni budú niečo potrebovať bolo by nekorektné im následne odmietnuť pomoc.

Ak máte v úmysle premiestniť pár malých kúskov vášho nábytku, s ktorými si dokážete hravo poradiť sami, máte vozidlo na prepravu, máte na to potrebný čas. potom sťahovanie zvládnete aj sami. Ale keď hovoríme o sťahovaní kompletných bytov, domov, či firiem, tak tu už radšej myšlienku na vlastné sily celkom zavrhnite.

Rovnako pri kúpe nového nábytku, či pri sťahovaní nábytku vám môže byť lákavé ušetriť pár eur a uskutočniť sťahovanie, či montáž nábytku vo vlastnej réžii. Avšak, pri tejto úlohe sa často zákazníci stretávajú s mnohými prekážkami, ktoré by vám mohli spôsobiť nežiadúce problémy a dokonca aj poškodiť váš majetok. Preto je vhodné zvážiť zabezpečenie profesionálnej pomoci od sťahovacej spoločnosti, ktorá disponuje skúsenými pracovníkmi a náležitým vybavením pre zabezpečenie bezpečného a efektívneho presunutia vášho vybavenia na nové miesto, respektíve montážne práce nábytku. To vám ušetrí čas, úsilie a potenciálne finančné straty. Preto, ak plánujete sťahovať svoj nábytok alebo kúpu nového s potrebou montážnych prác, uvažujte o tom, že použijete profesionálnu sťahovaciu spoločnosť na montáž a presun vášho majetku.

Záver úvahy sťahovania svojpomocne , či s so sťahovacou firmou je taký, že žijeme v hektickej dobe a všetci máme čoraz menej času preto najjednoduchší aj najspoľahlivejší spôsob pre Vaše sťahovanie je objednať si overenú a kvalitnú sťahovaciu firmu. Bude to stáť síce o časť financií viac, ale po zhodnotený plusov a mínusov je to lepšia voľba ako samosťahovanie, čo zamená ako byť v neistote a klásť si otázky kto mi pomôže so sťahovaním? Osloviť rodinu či kamarátov? Bude niekto ochotný nám pomôcť? Dokážeme to? Koľko nám na to treba času? Kto nám požičia auto a kto to všetko pobalí? Brať si dovolenku?

Jediné plus pri svojpomocnom sťahovaní je také, že dokážete ušetriť časť financií, ale len v prípade, ak sťahovanie prebehne bez poškodenia sťahovaných predmetov, objektov pri nakládke a vykládke, bez úrazu. No aj po týchto faktoroch, ak dopadnú v poriadku ušetrená čiastka veľakrát nie je adekvátna opletačkám so sťahovaním,vybavovačkám a doprosovačkám sa kamarátom o pomoc a podobne.

Samozrejme je na každom uvážení, či si zvolí cestu samosťahovania, ide riskovať, má dostatok ľudí na pomoc, dostatok času, vie zabezpečiť vozidlo na prepravu vybavenia a podobne a ušetrí oproti sťahovania s firmou časť finančných prostriedkov.

V prípade, že nie, tak sťahovacia firma je správna voľba, prípadne máte dostatok voľného času a potrebujete ušetriť financie naše odporúčanie je sťahovanie skombinovať. Doplnkové služby si urobte vo vlastnej réžií a samotné presťahovanie a prepravu nechajte na sťahovaciu firmu.

Ako ušetriť financie za sťahovanie

Sťahovacie služby sa skladajú s viacerých prvkov. Ak máte dostatok času a prípadne ste zručnejší tak na sťahovaní aj keď si objednáte sťahovaciu službu ušetriť. Základným a významnou zložkou ceny sú baliace služby. V prípade, že si zabalíte všetky osobné veci vo vlastnej réžií a nebudete danú službu požadovať od sťahovacej služby ušetríte veľk časť finančných prostriedkouv, nakoľko sťahovacie práce su časovo zdĺhavé a tým pádom aj finančne náročnejšie.

Ďaľším bodom na ktorom viete ušetriť nemalé financie sú demontážne a montážne práce. V prípade, že ste zručnejší a dokážete si vo vlastnej réžií rozmontovať a následne zmontovať nábytok, ktorý je potrebné takto rozložiť a zložiť, cena za sťahovanie sa zníži. Šamozrejme pred tým ako začnete s demotážami, poradťe sa s dohodnutou sťahovacou firmou či, a čo- ktoré kusy nábytku je potrebné demontovať. Aby ste neverobili prácu zbitočne. Demontujú sa väčšinou len tie kusy nábytku, prípadne iné predmety, ktoré sa nedajú vyniesť z objektu vkuse, prípadne sú hmotnostne ve&ľmi ťažké.ďaľsím bodom je balenie nábytku. Vo všetkých prácach čo si takto urobíte vo vlastnej réžií je potrebné si ale uvedomiť , že pri poškodení napr. zbalených vecí v krabici neručí sťahovacia firma. V skratke čím viac doplnkových služieb si urobíte vo vlastnej réžií, o to nižšia bude cena za sťahovanie.

V prípade záujmu kontaktujte nás a my Vám vypočítame cenu sťahovania.

Ako sa zbaviť nepotrebného nábytku a iného vybavenia, či odpadu?

Kúpili ste si nehnuteľnosť v pôvodnom stave byt dom sklad garáž pivnicu, chatu, alebo čokoľvek iné? Robili ste si poriadok vo veciach, prípadne ste prerábali nehnuteĺnosť a vznikol Vám odpad? Potrebujete sa ich zbaviť a neviete ako nato? Ak nemáte čas, vozidlo na odvoz. Sťahovacie služby v dnešnej dobe majú v portfóliu vypratávanie, likvidácie, odvoz nepotrebných vecí a podobne. V prípade potrebujete balik v ktorom je spolu nakladanie a aj následné zlikvidovanie vecí sťahovacia služba to všetko urobí a zariadi za Vás. Máte problém sa zbaviť nepotrebných vecí, kúpili ste si nový nábytok a neviete čo zo starým. ....

Dnešné sťahovacie firmy majú široké portfólio a jednou so služieb ktoré ponukame je vypratávanie, likvidacia, odvoz odpadu.

Ak hľadáte spoľahlivého partnera pre svoje sťahovanie, overenú a skúsenú firmu s množstvom referencií, neváhajte a kontaktujte nás.

Vypracujeme Vám bezplatnú a nezáväznú cenovú kalkuláciu do 24 hodín.

Medzinárodné sťahovanie, zahraničné sťahovanie, medzištátne sťahovanie. Rozdiel v sťahovaní v rámci Slovenska, zo Slovenska do zahraničia, pripadne zo zahraničia na Slovensko. (vnútroštátne a medzištátne, medzinárodne)

Sťahovanie sa skladá z troch. V rámci mesta, v rámci Slovenska a medzinárodne. Samozrejme keď rátame s rovnakým objemom pri všetkých troch tak samozrejme sťahovanie v rámci mesta je vždy najjednoduchšie a najlacnejšie. V tomto prípade nábytok nemusí byť úplne zabalený keďže sa jedná len o sťahovanie a pár km v rámci mesta , samozrejme musí byť zabezpečený tak aby sa nič nepoškodilo. Druhé o niečo zložitejšie sťahovanie je v rámci Slovenska, sťahovanie treba lepšie naplánovať, prípadne rozdeliť na dva dni ak sa jedná o väčšiu vzdialenosť medzi mestami. Tretím sťahovaním je do zahraničia , prípadne zo zahraničia na Slovensko. Plánovanie a presný harmonogram , aby všetko prebehlo ako má je v tomto prípade najdôležitejšia časť. Samozrejme vždy je rozdiel do akého , alebo z akého štátu sa sťahujete, a akými štátmi prechádzate. Vždy je potrebné mať urobený zoznam vybavenia a samozrejme ďalšie dokumenty na sťahovanie. Čo kvalitná sťahovacia firma spracuje za Vás.

Ak hľadáte spoľahlivého partnera pre svoje sťahovanie, overenú a skúsenú firmu s množstvom referencií, neváhajte a kontaktujte nás.

Vypracujeme Vám bezplatnú a nezáväznú cenovú kalkuláciu do 24 hodín.

Ako si správne vybrať sťahovaciu firmu?

Keď už máte za sebou etapu rozhodovania či zmeniť miesto svojho bydliska, alebo sídlo svojej firmy, je načase, aby ste urobili ďalší krok k realizácii svojho plánu. Tým je odpoveď na otázku, či sa do sťahovania pustiť na vlastnú päsť, alebo osloviť profesionálnu sťahovaciu firmu. V prípade, že ste sa rozhodli prenechať všetky starosti so sťahovaním profesionálnej firme, a rozhodli ste sa ušetriť svoj vzácny čas, nezaťažovať členov rodiny, príbuzných či priateľov, potom na rade je výber kvalitnej sťahovacej firmy. V dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo dodávateľov služieb pre sťahovanie. No nie je sťahovanie ako sťahovanie a nie j e sťahovacia firma ako sťahovacia firma.

Každá kvalitná a spoľahlivá sťahovacia firma má svoje webové sídlo, kde uvádza svoje kontaktné údaje. Neváhajte preto ešte skôr ako sa pre danú firmu rozhodnete, kontaktovať zodpovednú osobu a informovať sa o všetkom, čo vás zaujíma. Napríklad aj o postupe pri sťahovaní predmetov, na ktorých vám veľmi záleží, cenností či vzácnych starožitností. Nebojte sa komunikovať, opýtajte sa na všetky podrobnosti, ktoré vás zaujímajú. Pri kvalitnej firme Vám pracovníci sťahovacej firmy ochotne poskytnú všetky potrebné informácie a zodpovie na Vaše otázky rýchlo a bez váhania a vyhradia si na Vás čas. Prvotný kontakt je dôležitý faktor a tu je pár ďalších tipov ako si vybrať kvalitnú a spoľahlivú firmu.

- Firma musí disponovať dostupnými a dostatočnými informáciami pre klienta

- Dôležitou informáciou je zverejnenie sídla firmy

- Samozrejmosťou je existujúce webové sídlo s aktuálnymi informáciami

- Firma má svoje zázemie, pre zákazníkov stálu podporu manažérmi a dispečérmy

- Firma má svoju históriu, je na trhu a má skúsenosti so sťahovaním viac rokov.

- Disponuje technickým vybavením a všetkými pracovnými pomôckami a doplnkami potrebnými na sťahovanie

- Firma by mala mať primerané poistenie pre prípadné škody spôsobené na majetku klientov

- Ochota zamestnancov spolupracovať so zákazníkmi a odpovedať im na všetky otázky súvisiace s úspešnou realizáciou objednanej služby

- Vie zabezpečiť kompletný servis, prípadne doplnkové služby pri sťahovaní ako sú (baliace práce osobných vecí, nábytku, montážne a demontážne služby, sťahovanie bremien, starožitností a podobne.)

- Vie poskytnúť kvalitný baliaci materiál

- V prípade záujmu klienta poskytne harmonogram sťahovania pred sťahovaním

- Prítomnosť firmy na sociálnych sieťach a možnosť recenzií zákazníkov a referencií.

- Profesionálny prístup zamestnancov firmy pri prvom kontakte s klientom telefonicky , alebo e-mailom

- V prípade potreby osobná obhliadka vybavenia priestorov určených na sťahovanie

- Poskytnutie jasnej, prehľadnej cenovej ponuky (bezplatne a nezáväzne)

- Každá kvalitná firma vám v prípade potreby ponúkne svoje služby počas celého roka každý deň v týždni aj počas víkendov.

- Poradí si aj s netradičnými priestormi a predmetmi veľkej hmotnosti či neobvyklého tvaru

- Zabezpečí dopravu vybavenia primeraným vozidlom zo svojho autoparku

- Poskytuje dočasné skladovanie vášho nábytku v prípade potreby


Ak hľadáte spoľahlivého partnera pre svoje sťahovanie, overenú a skúsenú firmu s množstvom referencií, neváhajte a kontaktujte nás.

Vypracujeme Vám bezplatnú a nezáväznú cenovú kalkuláciu do 24 hodín.

Sťahovanie a v minulosti a dnes

Ak zájdeme do čias dávno minulých, kam až siaha ľudská pamäť, zistíme že človek, ktorý chcel zmeniť miesto svojho "bydliska" vzal na chrbát svoj majetok a na vlastných nohách sa presunul kam chcel. „Aké jednoduché, žiadna starosť.“ – poviete si. Ale aké namáhavé a na veľkú diaľku vlastne nemožné.

Až oveľa neskôr prišli ľuďom na pomoc vozy ťahané koňmi, či dobytkom. Každý z nás si vie predstaviť karavánu vozov prekrytých bielou plachtou ako sa pomaly tiahne krajinou s obavami pred možným útokom banditov. Áno, scéna ako z amerického westernu. A práve tam, do Ameriky, siahajú začiatky sťahovacích spoločností. Do čias, keď ľudia hromadne odchádzali za prácou do krajiny neobmedzených možností. Veľké vzdialenosti, ktoré bolo potrebné prekonať, hnuteľný majetok, ktorý bolo treba premiestniť, veľmi významne uľahčila železnica či rozmach automobilového priemyslu a výstavba ciest.

A tak sme sa postupne dostali od svojpomocne naložených modrých Avií k moderným sťahovacím autám. Od odkázanosti na kamarátov a ich čas, ochotu a silu naložiť a vyložiť náš nábytok k profesionálom, ktorí vedia čo , kde a ako správne uchopiť a preniesť, aby ich neseklo v krížoch, alebo aby nám nebodaj nezničili vzácny kúsok nábytku po babičke. A v neposlednom rade aj od stresu a nervov, ako to všetko zariadiť k obyčajnému telefonátu priamo na sťahovaciu firmu.

Takže nie na chrbte, ani na voze, ale s pomocou sťahovacej firmy si teraz naozaj môžeme povedať : "Aké jednoduché!"

Sťahovanie Bratislava, sťahovacie služby Bratislava

Ak hľadáte spoľahlivé a efektívne služby sťahovania v Bratislave, ste na správnom mieste! Naša spoločnosť je lídrom v oblasti sťahovania a poskytujeme vám kompletné riešenia pre Vaše sťahovanie. Sťahovanie v Bratislave je proces, ktorý vyžaduje precízne plánovanie. S našimi skúsenými tímami odborníkov na sťahovanie môžete mať istotu, že vaše veci budú ošetrené s maximálnou starostlivosťou a bezpečnosťou. Pripravíme Vám presný harmonogram sťahovania, aby sme minimalizovali stres a nepríjemnosti spojené s presunom.
Zľavy a akcie
Prečo je Sťahovanie Golem
Vaším najlepším partnerom pre sťahovanie?Stahovanie Bratislava
Postup sťahovania od kontaktu
po samotnú realizáciu
telefón
Kontakujte nás telefonicky, emailom alebo kliknite na cenová kalkulácia
kalkulácia
Spracujeme bezplatnú a nezáväznú cenovú kalkuláciu
odsúhlasenie
Po odsúhlasení ponuky si dohodneme detaily a termín sťahovania
priebeh
Priebeh sťahovania, nakladanie vybavenia a doplnkové služby
prevoz
Samotný prevoz vášho vybavenia bytu alebo kancelárie
vykladanie
Vykladanie vybavenia do vášho nového priestoru a doplnkové služby
dohoda
Ukončenie sťahovania a vybavenie formalít
Cenová kalkulácia
bezplatne a nezáväzne do 24 hodín
Sťahovanie Golem je Váš spoľahlivý partner na sťahovanie a prepravu
Poskytujeme sťahovanie v Bratislave, v Žiline, v Košiciach, v rámci celého Slovenska a medzinárodne stahovanie. Sťahovanie Golem ponúka profesionálne sťahovacie služby za BEZKONKURENČNÉ CENY za sťahovanie firiem, kancelárií, bytov a na ďalšie sťahovania. Zdarma ponúkame nezáväznú a bezplatnú cenovú ponuku na sťahovanie v Bratislave a dalších mestách na Slovensku. Rýchle, kvalitné, lacné sťahovanie bytov, kancelárií, sťahovanie firiem v Bratislave a na celom Slovensku. Tiež sťahovanie klavírov, trezorov, bremien, kancelárie, balenie. Poskytujeme sťahovacie služby v Bratislave...
Čítaj ďalej →
0
Rokov
skúseností
0
Presťahovaných
krabíc za rok
0
Presťahovaných ton
nákladu za rok
0
Presťahovaných
ťažkých bremien za rok
Sťahujeme menšie i väčšie firmy, kancelárie, byty, domy, inštitúcie, organizácie, či úrady. Pozrite si niektoré naše referencie tu.
volkswagen omv psa telekom unikredit strabag spp eustream eset
volkswagen omv psa telekom unikredit strabag spp eustream eset
kufor
Golem services s.r.o.
telefon
+421 907 777 721
info
info@stahovanie-golem.sk
www.stahovanie-golem.sk
facebook messenger linkedin twitter instagram
Golem services, s.r.o. 2024 - Všetky práva vyhradené
Všetky uvedené ceny sú bez DPH
bezplatne a nezáväzne
Cenová kalkulácia
telefon kontaktujte nás
0907 777 721
Cenová kalkulácia
bezplatne a nezáväzne
>